Firma Profili

Hazır Mutfak, Banyo ve Kapı sektöründe faaliyet gösteren Akın Mutfak, 1988 yılında kuruluşundan bu güne geçen zaman içerisinde Bölgesinin tüketicisine Hazır Mutfak, Banyo, Kapı, Yatak Odaları, Genç ve Çocuk Odaları, Vestiyer sektörünün tanıtımında ve kullanımında çok ciddi katkılarda bulunmuş, bu sektörle ilgili bir çok yatırımı hayata geçirmiş, müşterisine üstün teknolojiyi sunmuş, kaliteyi her geçen gün yükselterek tokat ve civarında sektörünün öncüsü konumunu korumuştur.

Akın Mutfak, günümüz şartlarında ve değişen koşullara sahip bu sektörde ürün çeşitliliğini sadece mutfak ve banyo dolapları konusunda kendisini sınırlı tutmamış ürünlerinde çeşitlilik sergilemiştir.

Akın mobilya,1988 yılında Tokat Sanayi Sitesinde 60 metrekarelik bir üretim sahasından 1992 yılında 160 metrekarelik, 2002 yılında 750 m2'lik, 2010 yılında ise 1300 metrekarelik kapalı alana sahip tamamı kendi öz sermayesiyle kurulan yeni fabrikasına taşınmış, 2011 yılından itibaren Tokat Akın mobilya Pvc İnş. Nak. San. ve Tic.Ltd.Şti. olarak faaliyetlerine devam ederken, aynı zamanda makina parkını modern çağın gereksinimini karşılayacak ve tasarlanan modern çizimleri uygulamaya geçirecek pozisyona gelmiş ve günlük üretimini artırmış olup, aynı zamanda üretmiş olduğu mobilyayı showroom mağazasında müşterisinin hizmetine sunmuştur.

Ürün kalitesini belirleyen faktörlerin başında kullanmış olduğumuz hammaddeleri yurt içinden ve yurt dışından, konusunda uzman ve kalitesinden ödün vermeyen firmalardan temin etmiştir. Ürün tercihindeki özeni kendi üretimleriminde de uygulamaktadır.